УКРАЇНА ЗАХИЩАЄТЬСЯ ВІД КОРОНАВІРУСУ. ЧЕРКАСИ БЕРУТЬ АКТИВНУ УЧАСТЬ У КАРАНТИННИХ ЗАХОДАХ
24 марта 2020, 13:51

Коронавірус, на жаль, не оминув  Україну.

У зв’язку з цим  Верховна Рада України на позачерговому засіданні  17 березня ухвалила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (Covid-19).

Закон передбачає внесення юридичного факту введення карантину в перелік форс-мажорних обставин; можливість роботи вдома для працівників, державних службовців і службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки; надання права власникам змінювати режими роботи органів, установ, підприємств, додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, залученим до ліквідації захворювання, встановлення адміністративної відповідальності за самовільне залишення місця обсервації і т.д.

Парламент доповнив Кодекс про адміністративні правопорушення положенням, яке передбачає відповідальність за порушення правил карантину та санітарно-гігієнічних норм. За такі дії для громадян передбачили штраф від 17 тис. до 34 тис. гривень, а для посадових осіб –  від 34 тис. до 170 тис. гривень.

Окрім того, Рада у Кримінальному кодексі посилила відповідальності за порушення санітарних правил і норм, якщо таке порушення призвело до поширення захворювання. Штраф за такі дії збільшили  з 1700 гривень до 17-51 тис. гривень.

Крім того, якщо раніше ця стаття передбачала також покарання у вигляді арешту на строк до 6 місяців та обмеження волі до 3 років, тепер покарання може передбачати також позбавлення волі на строк до 3 років. Залишається положення про позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.

Діяти вказані вище норми будуть протягом трьох місяців після опублікування закону.

В Україні через карантин розпочалися рейди з метою виявлення порушень.Як повідомив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко в ефірі «Громадського радіо», співробітники правоохоронних органів тепер наділені правом проводити спеціальні рейди, щоб перевірити, як українці виконують вимоги Кабінету міністрів з приводу карантину. Як пояснив Варченко, дії правоохоронних органів у цьому випадку регламентовані статтею 325 Кримінального кодексу України, в якій йдеться про порушення санітарних правил і норм щодо інфекційних захворювань.

Окрім того, за словами Варченка, є ще одна стаття Кримінального кодексу, яка регламентує порушення в такій ситуації – це стаття 137, про відповідальність і обов’язки громадянина щодо охорони здоров’я і життя дітей. Вона передбачає покарання у вигляді штрафів та позбавлення волі строком на 5 років.

Як відомо, й у Черкасах із 12 березня також  було запроваджено карантин задля запобігання розповсюдження коронавірусу. А із 16 березня карантинні заходи були значно посилені. Зокрема, була заборонена уся торгівля, окрім аптек, продуктових магазинів та заправок.

Нині за дотриманням умов карантину у Черкасах слідкують Управління інспектування ЧМР, Патрульна поліція Черкаської області та Черкаський відділ поліції ГУНП в Черкаській області.

Спільно вони провели перевірки, в результаті яких поліцією було складено 8 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 44(3) «Порушення правил щодо карантину людей».

В результаті було складено протоколи щодо порушень на  таких суб‘єктах  торгівлі: мережа «Епіцентр»;  власник магазину будівельних матеріалів за адресою бульв. Шевченка, 135;  2 протоколи на продавців квітів в павільйоні по вул. Симоненка;  продавчиня саджанців біля ринку «Фермерський»;  підприємець, який здійснював діяльність з ремонту ювелірних виробів навпроти центрального ринку;  2 протоколи на підприємців на Центральному ринку, які здійснювали продаж посадкового матеріалу.

«В умовах пандемії несанкціонована торгівля стає невиправданим ризиком, ставить під загрозу життя і здоров‘я громадян. Разом з правоохоронцями ми і надалі будемо суворо присікати всі порушення режиму карантину. Закликаємо кожного проявити свідому позицію, та не ставити власні інтереси вище за суспільне благо», — зазначив начальник управління інспектування Черкаської міської ради Станіслав Коломієць.

Прес-служба міськради  нагадує, що у Черкасах діє оперативний штаб із протидії розповсюдженню коронавірусу.

Оставить комментарий

avatar
СТРІЧКА НОВИН