РПЦ ВТРАЧАЄ ПАРАФІЇ В УКРАЇНІ, АЛЕ НЕ ПРИПИНЯЄ ПРОВОКАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
30 мая 2019, 11:16

Рішення про перехід з УПЦ Московського патріархату до новоствореної Православної церкви України ухвалили вже понад 400 парафій.
Лідером за активністю переходів є Волинська область. Там кількість парафій, які вийшли з УПЦ МП, майже сягнула першої сотні. Загальна кількість зареєстрованих громад цієї церкви в регіоні одна із найбільших по Україні – понад 600.
Багато парафій ухвалили рішення про перехід до ПЦУ у Вінницькій, Хмельницькій, Житомирській, Рівненській та Львівській областях. Зокрема, у Сокальському районі на Львівщині рішення про перехід до ПЦУ ухвалили абсолютні всі парафії УПЦ МП.
Варто відзначити, що педстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній заявив, що ПЦУ буде проводити реформи. Єпіфаній заявив, що проведення реформ завжди є складним і болючим процесом.
«Ми готові до поступового впровадження реформ, але ми бачимо, навіть на прикладі держави, як складно втілювати реформи в життя. Протягом навіть цих п’яти років багато говорять про реформи, але коли реформа стосується безпосередньо того чи іншого, починаються певні нарікання. І ми повинні пройти цей шлях реформування, але поступово, мудро, тверезо, без яких-небудь нарікань чи суперечок», – розповів митрополит.
Також він вважає, що необхідно людям пояснювати, навіщо потрібні ті чи інші реформи. «Звичайно, єдина церква буде приділяти багато уваги тому, щоб молодь прагнула до церкви, ходила в храми, відвідувала служби. Тому вже після того, як сформуємо відповідні органи, ми створимо відповідне синодальне управління у справах молоді», – підкреслив Епіфаній.
Нагадаємо, 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України. 6 січня предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.
До цього, 15 грудня 2018 року був проведений Об’єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України.
Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ.
Поряд із цим, мають місце факти протиправної діяльності окремих користувачів соціальних мереж, які поширюють серед населення антиукраїнські настрої і провокують скоєння злочинів, передбачених ст.ст. 110 («посягання на територіальну цілісність і недоторканість України») та 161 («порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань») КК України, за які настає кримінальна відповідальність.
Так, мешканець м. Черкаси «С» у власних публікаціях поширював інформацію, спрямовану на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками релігійних переконань. За висновками експертів в інформаційних матеріалах громадянина «С», які він розміщував на проросійських Інтернет-ресурсах та в соціальних мережах, містяться дані, що своєю сутністю спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті. З урахуванням цієї інформації, в лютому 2019 року СУ ГУ НП в Черкаській області відкрито кримінальне провадження відносно громадянина «С», за ознаками вчинення останнім кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.161 КК України. Цей злочин карається штрафом від двохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Оставить комментарий

avatar
СТРІЧКА НОВИН